08. Hodinky

Věřte tomu nebo ne, ale i hodinky se sbírají - a je to velmi drahý koníček. Sběratelé zpravidla hledají různé limitované edice proslulých hodinářských značek jako je Rolex, Audemars Piguet nebo Patek Philippe, kterých bylo vyrobeno jen pár kusů. Například posledně jmenovaný vyrobí kolem 40 000kusů hodinek ročně, ale jen malá část z toho je vyrobena třeba z oceli nebo titanu.

Dalším směrem je sbírání hodinek, které za sebou mají zajímavý příběh, nebo je vlastnila významná osobnost. Hodinky vytažené z vraku Titanicu, nebo chronograf, který nosil nějaký známý herec či sportovec, jsou velmi žádané.

Taktéž kapesní hodinky jsou mezi sběrateli velmi oblíbené a tudíž zajímavé i jako investice.

I zde platí – zaměřte se na limitované edice, nebo hodinky s příběhem. Kvalita je opět velmi důležitá. A pozor na padělky – jako vše sběratelské, tak i hodinky se padělají. Taktéž různě opravované vzácné hodinky ztrácejí rapidně svoji cenu. Stačí, aby byla u hodinek s koženým řemínkem vyměněna kovová sponka, a cena jde dolů o desítky procent.

Kupujte jen hodinky s mechanickým pohonem. Hodinky na baterii nebyly navrženy, aby vydržely desítky let. Naopak mechanický pohon vydrží opravdu dlouho. A platí, že čím vyšší komplikace (složitost hodinového strojku), tím má větší hodnotu.
Image

Sběratelské předměty jako alternativní investice?

Pokud vás toto téma zajímá, tak si pro začátek můžete přečíst moji knihu "Poštovní známky – koníček, nebo investice?", kterou jsem vydal v prosince 2020 a od té doby se jí prodalo přes 1000 kusů. Zkušenosti a informace, které jsem tam na 340 stránkách shromáždil, jsou použitelné i pro všechny další sběratelské obory, které zmiňuji na tomto webu. Nyní připravuji druhou knihu s pracovním názvem „Sběratelské předměty – koníček, nebo investice?“, která bude zaměřena na investiční aspekty zde zmíněných sběratelských předmětů. Napište mi, pokud máte nezávazný zájem o tuto knihu. Budu vás informovat, jakmile vyjde.


Poštovní známky - koníček, nebo investice?

Chcete se dozvědět více? Poštovní známky - koníček, nebo investice? Pokud vás zajímá sbírání a investování do poštovních známek, tak se vám určitě bude líbit má kniha "Poštovní známky - koníček, nebo investice?", kterou jsem vydal v prosince 2020 a od té doby se jí už prodalo přes 1000 kusů. Na 340 stranách se dozvíte vše, co na toto téma potřebujete vědět. Zkušenosti a informace, které jsem tam shromáždil, jsou použitelné i pro další sběratelské obory, ať už je to numismatika, notafilie, sbírání starých knih, řádů a vyznamenání, nebo historických aut.


Hledat

www.postovni-znamky.eu

  • Radek Novák
  • radek.austria@gmail.com
  • +420 608 386 845